Microblading (Permanent Makeup)

Microblading (Permanent Makeup)

Microblading Nedir ? 

Microblading 3D Kıl tekniği işlemi, kaşları hiç olmayan, kaşlarında boşluklar olan ya da kaşlarında şekil bozukluğu olan kişilere uygulanan bir kalıcı makyaj tekniğidir. Microblading işleminde dövmeden farklı olarak kaşın içini tamamen boyamak yerine, mevcut kaş kılları taklit edilerek sanki o bölgede kıl varmış gibi özel microblading kalemi ile yapılan bir uygulamadır. Bu yöntem ile danışanlar istedikleri kaş modelini yaptırarak gerçek kaş görüntüsünü uzun süre kullanabilmektedir. Microblading işlemlerinde uygulayıcının bu konudaki uzmanlığı ve kullanılan boyaların organik ve kaliteli olması oldukça önemlidir. 

 

Microblading Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Microblading işleminden en az 72 saat önce varsa kullanılan kan sulandırıcı ilaçlar bırakılmalıdır. İşlem uygulanacak bölgede herhangi bir makyaj veya boya bulunmamalıdır. İşlem bölgesi temizlenmiş olmalıdır. 

 

Microblading Nasıl Uygulanır ? 

Öncelikle Microblading işlemi, kalıcı bir işlem olması ve yüz ifadesini doğrudan etkilemesi nedeniyle bu konuda uzmanlığı ve tecrübesi olan kişiler tarafından uygulanmalıdır. İşleme başlamadan önce kaşın yüze göre çizimi yapılır ve danışana gösterilir, danışanın onaylamasıyla birlikte saç ve kirpik rengi göz önüne alınarak yapılacak olan kaşın rengi belirlenir ve danışanın onayına sunulur. Daha sonra uyuşturucu krem kullanılarak işlem yapılacak bölge uyuşturulur ve çizime uygun olarak işleme başlanır. Tüm kıllar tek tek yapıldıktan sonra ortalama 1 saat içinde işlem tamamlanmış olur. İşlemden 10 ila 20 gün sonra kontrol seansı alınarak kaşa son formu verilmiş olur. Microblading işleminde hijyen çok önemlidir, kullanılan ürünlerin tamamı tek kullanımlık steril ürünler olmak zorundadır. Estedermal Güzellik ve Yaşam Merkezi olarak bugüne kadar binlerce mutlu danışana kaş hizmeti vermiş bu alanda da kendimizi kanıtlamış durumda olmaktan mutluluk duyuyoruz. 

 

Microblading Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir ? 

Microblading işlemi tamamlandıktan sonra işlem yapılan bölgeye 24 saat boyunca kesinlikle su temas ettirilmemeli, buhar banyosu solaryum vb. alanlara girilmemelidir. İşlemin iyileşme süresi 1 hafta ila 10 günü bulabildiğinden bu süreçte uzmanın söylediklerine dikkatle uymak çok önemlidir. İşlemden sonraki 4-5 gün uzmanın önermiş olduğu kremler tabaka halinde uygulanmalıdır. İşlem bölgesi ilk 24 saat sonrasında sürekli nemli tutulmalıdır. İşlem günlük hayatınızı etkilememektedir, işlemden hemen sonra rutin yaşantınıza dönebilirsiniz. 20 gün sonrasında kontrol seansı yapılır ve ihtiyaç duyulursa rötuş işlemi yapılabilir. 

Microblading Kalıcılığı Ne Kadardır ? 

Microblading işlemi kalıcılığı kullanılan boyanın kalitesine göre değişmekte olup, genelde minimum 1 yıl kalıcıdır. 

 

Estedermal Güzellik ve Yaşam Merkezinde Microblading

Sivas Microblading alanında en gözde merkez olan Estedermal'de kalıcı işlemlerin tamamı işletme kurucusu Özlem YILDIZ tarafından uygulanmaktadır. 16 yıllık tecrübe ile Dünya'nın bir çok yerinden tercih edilen merkezimiz, kaş konusunda da Türkiye'nin sayılı merkezleri arasında yerini almıştır. İşlem prosedürü: 

- Danışana ön bilginin verilmesi 

- Danışanın işleme gelmesi

- Danışana ön çizim yapılması ve boya rengine ve kaş şeklinde karar verilmesi 

- Tek kullanımlık ürünler ile işlemin gerçekleştirilmesi

- Danışana işlem sonrası dikkat edilmesi gereken hususların anlatılması

- Danışanın takibi şeklindedir. 

Microblading işlemlerimizde dünyaca ünlü marka Phibrows ürünleri kullanılmaktadır.